Niteliksel Araştırma Yöntemleri Kursu

“Türkiye Biyoetik Derneği’nin Değerli Üyeleri,

Türkiye Biyoetik Derneği (TBD) ve Türkiye Biyoetik Dergisi’nin (TJOB) ortaklaşa düzenlediği Niteliksel Araştırma Yöntemleri Kursu 24-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Ankara’da, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Prof. Dr. Fuat Aziz Göksel Kütüphanesi’nde gerçekleştirilecektir.

Kursa katılım 20 kişi ile sınırlıdır. Kurs kuramsal ve uygulamalı bölümlerden oluşacaktır. Taslak program ekte yer almaktadır.

Kursa katılım ücreti 300 TL olup kurs materyallerini, öğle yemekleri ve ikramları, kurs katılım belgesini kapsamaktadır.

Başvuru için TBD Yönetim Kurulu Sekreteri Doç. Dr. Funda Gülay KADIOĞLU’nun elektronik posta adresine (kadioglufg@gmail.com) 10 Kasım 2017 tarihine kadar talebinizi bildiren bir e-posta gönderiniz. İletinize bir önkabul e-postası gönderilecektir. Kurs ücretinin yatırılıp dekontun 16 Kasım 2017 tarihi mesai bitimine kadar aynı adrese iletilmesinin ardından kesin kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. 17 Kasım 2017 tarihinden itibaren yedekte bulunan katılımcı adayları davet edilecektir.

Kursun öncelikli hedef kitlesi TBD üyesi, tıp tarihi ve etik alanında çalışan lisansüstü öğrenciler, öğretim üyeleri ve öğretim elemanlarıdır. Sosyal bilim araştırmalarına ilgi duyan öteki araştırmacılara da olanaklar ölçüsünde katılım imkânı sağlanacaktır.

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.”

Saygı ve sevgilerimle,
İLGİLİ DOSYA;

 

 

Prof. Dr. Neyyire Yasemin YALIM

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı
Morfoloji Binası Kat 2 Sıhhiye-06100
Çankaya/ANKARA
0.532.474 6993 (cep telefonu)
N. Yasemin YALIM MD. PhD.
Professor of Bioethics
Ankara University School of Medicine
Department of Medical History and Ethics
Morphology Building 2nd Floor

Sihhiye 06100 Ankara/TURKEY

90.532.474 6993 (mobile)
Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
Dijital Baskı ve baskı etiketi teknolojileri geliştikçe firmaların büyük ebatlı etiket ihtiyaçlarına da dijital çözümler sunulmaya başlamıştır. Böylece, birbirinden canlı renklerin ve kusursuz çizgilerin hakimiyetindeki büyük ebatlı dijital baskı etkileri; kurumsal firmaların reklam kampanyalarındaki en iddialı unsurlarına dönüşmüştür.